Wyposażenie suszarni

 

Wentylator rewersyjny do suszarni do drewna

Wentylator wymusza przepływ powietrza w suszarni. Podczas suszenia cyrkulacja powietrza zmienia się co określony czas.
Osiowe wentylatory WOR przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach (do +105oC lub do +130oC), wysokiej wilgotności powietrza oraz agresywnym środowisku komory suszarniczej.
Wirnik wentylatora odlewany jest z aluminium, posiada przeciwbieżny układ łopat, umożliwiający pracę rewersyjną, zapewniającą prawidłową cyrkulację powietrza w suszarniach drewna. Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali nierdzewnej.

DANE TECHNICZNE wentylatora WOR800:
typ wentylatora: WOR800
moc silnika: 3,0 kW lub 3,3 kW
prędkość znamionowa: 1400 obr./min.
wydajność: 35 000 m3/h
średnica wirnika: 800 mm

 

Nagrzewnice bimetalowe

Nagrzewnice przeznaczone są do ogrzewania powietrza w suszarni. Nagrzewnica bimetaliczna wykonana jest z rur grzejnych gęsto żebrowanych z zewnątrz całkowicie aluminiowych o rdzeniu ze stali kotłowej lub kwasoodpornej. Kolektory ze stali nierdzewnej lub zwykłej są zabezpieczone przed korozją.
Rozmiary i moc grzewcza nagrzewnic dostosowywane są do indywidualnych potrzeb Klienta.

 

Kominki wentylacyjne do suszarni

Kominek wentylacyjny służy do wymiany powietrza w suszarni. Kominki wykonane są z blachy aluminiowej o grubości 2 mm do montażu dachowego lub ściennego. Klapami kominka sterują siłowniki elektryczne.

Nawilżacze powietrza

Nawilżacz służy do nawilżania powietrza w suszarni do drewna. Sterowanie elektrozaworem nawilżacza umożliwia uzyskanie odpowiedniej wilgotności powietrza w suszarni.

Brak możliwości komentowania